Duik in het verleden

 

Hollanders bij de VOC

In nieuwsbrief 57 van februari 2017 stond al een lijst van opvarenden bij de Vereenigde Oostindische Compagnie (VOC) met de achternaam Hollander. De namen van deze opvarenden en een aantal aanvullende gegevens zijn in te zien op de website http://www.gahetna.nl van het Nationaal Archief. Naast deze gegevens is ook de bron in de vorm van een scan in te zien, zoals hieronder een pagina in het soldijboek betreffende Willem Hollander uit Rotterdam. Willem is van 15 december 1719 tot (medio) 1724 (o.a.) als jongmatroos in dienst van de VOC geweest. Hij is teruggekeerd naar Nederland en afgemonsterd. Dit in tegenstelling tot vele andere opvarenden van VOC-schepen die op zee of in verre oorden het leven lieten.

Willem Hollander uit Rotterdam
Pagina uit soldijboek betreffende Willem Hollander uit Rotterdam

 

 

in Nieuws
on 08 maart 2017
Hits: 1999